Archiwum 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 

W dn. 19 czerwca 2019 r. odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

* O godz. 8:00 odprawiona zostanie Msza św. w Kolegiacie Janowskiej.

* O godz. 9:30 rozpocznie się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas I-VIII i III gimnazjum.

 

 

Konkurs Piosenki Religijnej

30 maja 2019 r. w auli Szkoły Muzycznej w Kraśniku odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Piosenki Religijnej. Do rywalizacji przystąpiło 63 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: „0” – III i IV-VIII w wieku od 5 do 14 lat.

Gala Talentów

„Talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać”- Paulo Coelho

 

Uczestnicy  corocznej Gali Młodych Talentów, organizowanej przez Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza,  która odbyła się 4 czerwca w Janowskim Ośrodku Kultury wykazali się właśnie taką odwagą.

„Olimpusek”

W dniach 20 i 21 marca chętni uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpusek z języka polskiego i matematyki. Olimpiada z języka polskiego sprawdzała umiejętności z zakresu czytania ze zrozumieniem, wyszukiwania informacji w tekście, znajomości podstawowych pojęć wiedzy o języku oraz zasad ortograficznych. 

Jedziemy do Warszawy!

Turniej strategicznej gry planszowej „Żywioły lasu”.

Nasza szkoła zgłosiła 4 drużyny na Turniej strategicznej gry planszowej „Żywioły lasu”. Każda zakwalifikowana drużyna otrzymała bezpłatny egzemplarz gry „Żywioły lasu”, dzięki któremu mogła potrenować przed udziałem w Turnieju.

Mamo, tato nie pal!

Pod takim hasłem 24 maja odbyło się spotkanie z okazji Dnia Mamy i Taty, a jednocześnie podsumowanie realizowanego w grupie dzieci 5 i 6-letnich programu antynikotynowego „Czyste powietrze wokół nas”.

Rekrutacja 2019/2020

Drodzy Absolwenci Szkół Podstawowych!!!
Drodzy Gimnazjaliści!!!
Przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Udostępniamy do Waszej dyspozycji elektroniczny system wspomagania scentralizowanej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

 

Wycieczka do „Farmy Iluzji”

W środę 29 maja miała miejsce wycieczka uczniów klas I-V do „Farmy Iluzji” w Mościskach koło Dęblina.

W tym niezwykłym Parku Edukacji i Rozrywki wszyscy przeżyli przygodę na granicy magii i rzeczywistości.

Piknik Rodzinny

Zapraszamy mieszkańców Białej na Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Niedziela 9 czerwca godz. 14.00 na terenie OSP w Białej.

zaproszenie

Program "Dobry start"

W tym roku, podobnie jak w roku poprzednim, rodzice i opiekunowie uczących się dzieci do 20 r. życia (w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24 r. życia) będą mogli składać wnioski o świadczenie na wyprawkę szkolną od 1 lipca drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia – drogą tradycyjną.

  więcej

Program "Rodzina 500+"

Zgodnie z projektem zmian w programie „Rodzina 500+” od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze będzie przyznawane również na pierwsze dziecko od dnia narodzin do ukończenia 18 roku życia  bez względu na dochody rodziny czy też konieczność zasądzonych alimentów.

  Więcej

Zapewnienia bezpieczeństwa uczniów

W związku z pismem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie bezpieczeństwa uczniów Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Drugiej informuje, że szkoła posiada opracowane procedury zachowania w sytuacjach kryzysowych i nadzwyczajnych, jednocześnie przypomina o najistotniejszych zasadach zachowania w przypadku zaistnienia takich sytuacji.

  Informacja dyrektora szkoły

Konkursy policyjne i strażacki

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w cyklicznych konkursach policyjnych i pożarniczych. W tym roku szkolnym także reprezentowali szkołę