Rozstajemy się z Panią Barbarą Olech

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego pożegnaliśmy się z Panią Barbarą Olech, która przeszła na emeryturę. Za całokształt pracy zawodowej podziękowała Dyrektor szkoły, Pani Jolanta Nieścior, a także przedstawiciele organu prowadzącego, Krzysztof Kołtyś – Burmistrz Janowa Lubelskiego i Czesław Krzysztoń – Zastępca Burmistrza. Ze szczególnym wzruszeniem żegnali się ze swoją Wychowawczynią uczniowie klasy II, a także V i VIII. Wychowankowie skierowali do P. Olech kilka ciepłych słów, Martyna Wieleba zaśpiewała specjalnie przygotowany na tę okazję utwór, po czym popłynęło chóralne „Sto lat”.

Pani Olech pracowała na stanowisku nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej w szkole w Białej przez całą karierę zawodową. Rozpoczęła swoją przygodę ze szkołą podstawową w Białej Drugiej jeszcze w murach dawnego budynku – najpierw jako jej uczennica, później nauczyciel.

Pani Basia nauczała i wychowywała dzieci przez wiele lat, niektórzy z rodziców obecnych uczniów byli również Jej uczniami. Odpowiadała na potrzeby wychowanków, opiekując się nimi, dbając o ich wszechstronny rozwój. Służyła doświadczeniem i wspierała radą kolegów z pracy. Dzieliła się uśmiechem oraz rozmową z pracownikami szkoły.

Pani Basiu, serdecznie dziękujemy za wszystko, co przez minione lata otrzymaliśmy od Pani! Żałujemy, że się rozstajemy. Pozostanie w nas ciepłe wspomnienie o Pani. Liczymy na spontaniczne spotkania w naszej szkole lub w innych miejscach, w których los skrzyżuje jeszcze nasze drogi.

Społeczność Szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej w Białej Drugiej