Aktualności 2023/2024

„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia”

Nadszedł koniec roku szkolnego a wraz z nim uroczystość wręczenia zasłużonych świadectw, dyplomów i nagród. Tegoroczną uroczystość przygotowali uczniowie klasy ósmej i siódmej pod czujnym okiem wychowawczyń.

Pożegnanie Pani Doroty Nafalskiej

Po wielu latach pracy na zasłużoną emeryturę przeszła Pani Dorota Nafalska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

Podsumowanie działalności 3 Drużyny Harcerskiej „Niezłomni” z Białej Drugiej

Czuwaj

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego wybraliśmy się na kolejny rajd rowerowy. Wyruszyliśmy ze szkoły w Białej Drugiej i udaliśmy się na Porytowe Wzgórze. Na miejscu odmówiliśmy krótką modlitwę w intencji poległych partyzantów. Później pani Anna Król opowiedziała nam o historii tego miejsca i przeprowadziła krótki quiz z nagrodami.

Drużynowy podsumował naszą całoroczną pracę i rozdał tropy i sprawności. Po krótkim odpoczynku, lekko zmęczeni, ale w dobrych humorach, udaliśmy się w drogę powrotną.

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

W dn. 21 czerwca 2024 r. o godz. 9.30 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.

Wycieczka do Zamościa

5 czerwca uczniowie klas I-III oraz dzieci z „zerówki” uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Zamościa. Podczas wyjazdu miały okazję zwiedzić urokliwą Starówkę, gdzie podziwiały piękny ratusz oraz malownicze kamieniczki.

Klasa z klasą

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami był organizatorem konkursu pod hasłem „Klasa z klasą”. Konkurs odbywał się w trzech etapach i był przeznaczony dla grup klasowych.

Klasa Czwarta

„Wakacje, wakacje – to zielony las,

kwitnące akacje i słoneczny blask”.

Tak nie dawno rozpoczynaliśmy czwartą klasę, a tu już koniec i zasłużony odpoczynek – wakacje. Wiele się działo przez ten rok: ogniska, rajdy rowerowe, imprezy szkolne jak andrzejki i choinka. Pierwsza wspólna wigilia klasowa i niezapomniany spływ kajakami. Udział w różnych konkursach. A na koniec świadectwa z czerwonym paskiem. To wszystko zostanie na długo w naszej pamięci. Wspaniałe jest życie czwartoklasisty.

Włącz myślenie!

Dnia 12 czerwca w naszej szkole w ramach projektu profilaktycznego „Włącz myślenie!” odbyły się warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Spotkania dotyczyły bezpieczeństwa w sieci, w szczególności zagrożeń cyberprzemocą. Prowadzący szkolenie zwrócił uwagę na odpowiedzialność użytkowników Internetu za umiejętne i rozsądne korzystanie z zasobów sieci. Każda aktywność pozostawia po sobie ślad, dlatego należy zabezpieczać konta, unikać podejrzanych stron i treści, przestrzegać regulaminów, uważać na jakość udostępnianych danych i wiadomości.

Masz Talent

Maj i czerwiec to miesiące, w których dużo się dzieje. I właśnie w kwiecistym miesiącu maju została zorganizowana "BEZPIECZNA MAJÓWKA Z WITOSEM". Celem tej akcji profilaktycznej jest edukacja młodzieży w zakresie bezpieczeństwa na drodze i kształtowanie postaw prozdrowotnych. W czasie imprezy wystąpiła nasza uczennica Izabela Mich i zaśpiewała piosenkę pt.: „Can you feel the love tonight”. Również tę piosenkę zaśpiewała Iza na Gali Talentów organizowanej przez Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza, a Mariia Rykova przepięknie recytowała wiersz „Światowa krowa”.

Koncert życzeń

W dniu 29 maja nasza szkoła wypełniła się radością, miłością i wdzięcznością, a to za sprawą "Koncertu życzeń dla Mam” przygotowanego przez uczniów klasy III.

Na kajakach

Klasa VII z wychowawczynią udała się 5 czerwca na wycieczkę do Obroczy. Kajakami młodzież przepłynęła malowniczą roztoczańską trasę rzeką Wieprz prowadzącą do zalewu Rudka. Ośmiokilometrowy spływ trwał 2 godziny. Po zabawach z wodą uczestnicy byli mokrzy, ale szczęśliwi. I zapowiadali, ze jeszcze tam wrócą... Atrakcje z kajakami zakończyło ognisko.

Wycieczka rowerowa

Klasy IV – VIII uczestniczyły w rajdzie rowerowym. Wydarzenie zostało zorganizowane i dofinansowane w ramach projektu profilaktycznego „Włącz myślenie”. Uczniowie wzięli udział w zajęciach w ZOOM-ie Natury w Janowie Lubelskim, odwiedzając laboratoria wiedzy.

Był też czas na rozmowy, odpoczynek nad wodą, coś pysznego i miłe chwile w gronie kolegów.