Pasowanie na czytelników

„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi

minionych czasów”.

Kartezjusz

Pewnego kwietniowego dnia  w naszej szkole odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klasy pierwszej w poczet czytelników biblioteki. To wyjątkowy moment w życiu naszej szkolnej społeczności, który promuje miłość do czytania już od najmłodszych lat. To wspaniały sposób na zachęcenie dzieci do czytania!

Kreatywność i zaangażowanie starszych koleżanek sprawiły, że dzieci mogły odkrywać magię świata bajek i literatury. To nie tylko edukacyjne, ale i zabawne doświadczenie, które rozbudziło ciekawość i chęć czytania książek przez najmłodsze dzieci.

Podczas ceremonii uczniowie złożyli ślubowanie, a Pani Dyrektor Jolanta Nieścior pasowała ich na czytelników. Pan Marek Sulowski, bibliotekarz,  wręczył im dyplomy, a starsze koleżanki obdarowały dzieci zakładkami do książek.