Wyróżnienie dla 3 Drużyny Harcerskiej „Niezłomni” z Białej Drugiej

„żyłem z wami, cierpiałem i płakałem z wami

nigdy mi, kto szlachetny nie był obojętny

dziś Was rzucam i dalej idę w cień – z duchami

a jak gdyby tu szczęście było – idę smutny”

                                       Juliusz Słowacki

 

„Przyjaciele – przyjacielowi”.

Zmarły przed rokiem Józef Łukasiewicz w niedzielę 3 grudnia doczekał się pamiątkowej tablicy, która została odsłonięta w Kruczku, leśnym uroczysku. Józef Łukasiewicz był matematykiem, regionalistą, historykiem i dziennikarzem. Mentorem i wzorem. Sam przykuty przez większość życia do wózka inwalidzkiego pomagał chorym i zdrowym, młodszym i starszym. Jego niezłomna natura może być wzorem dla młodego pokolenia.

Nasza drużyna w obecności licznych przyjaciół pana Józefa  uczciła tą zacną postać biorąc udział w liturgii Mszy św. odprawianej w intencji śp. Józefa oraz wystawiła wartę podczas odsłonięcia pamiątkowej tablicy.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tej  uroczystości. Niezłomny charakter pana Józefa będzie dla nas wzorem do naśladowania.

Czuwaj