Święto 3 Drużyny Harcerskiej

"Życie bez przygód byłoby strasznie głupie". Robert Baden-Powell

Czuwaj!

Święto 3 Drużyny Harcerskiej „Niezłomni” z Białej Drugiej.

Nasza harcerska przygoda trwa. W sobotę 25 listopada udaliśmy się pod pomnik Katarzyny Zamoyskiej założycielki Janowa Lubelskiego, obok której wmurowana została kapsuła czasu z informacją również o naszej drużynie. Oddaliśmy cześć patronce miasta i przeszliśmy do Nadleśnictwa w Janowie Lubelskim, gdzie uczestniczyliśmy w grze terenowej. Następnie w czasie ogniska obrzędowego kilku harcerzy z naszej drużyny złożyło Przyrzeczenie Harcerskie, które przyjął druh Piotr Mak - przyjaciel drużyny. Drużynowy Marek przypiął do mundurów Krzyże harcerskie.

To wielkie wydarzenie dla "Niezłomnych" dopełniło wręczenie sznurów funkcyjnych. Zielony sznur i funkcję przybocznej otrzymała dh Wiktoria, a brązowy i funkcje zastępowych- dh Amelia i dh Tymoteusz. Wszyscy harcerze dostali naszywki ze zdobytymi tropami i sprawnościami.

Na koniec było smacznie i słodko, i ciepło.