Przerwa na czytanie

31 października 2023 roku społeczność PSP im. T. Kościuszki w Białej Drugiej przystąpiła do akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie, zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.  Wydarzenie to odbywało się w ramach IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Na kilku przerwach książki czytali uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji. W przedszkolu i w młodszych klasach dzieciom czytali starsi uczniowie i nauczyciele.

 

Akcja realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" okazała się dobrym pomysłem na promocję czytelnictwa. Dzieci i dorośli udowodnili, że czytanie może być ciekawe i że można sięgnąć po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.