„Bezpieczeństwo w sieci – zagrożenia związane z cyberprzemocą”

W dzisiejszym zinformatyzowanym świecie konieczne staje się częstsze zwracanie uwagi na sprawę bezpieczeństwa w wirtualnej przestrzeni. Powszechny dostęp do komputera, a przede wszystkim korzystanie z Sieci to poza wieloma zaletami, liczne zagrożenia czyhające na ich użytkownika.

26 września 2017 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów pod hasłem „Bezpieczeństwo w sieci – zagrożenia związane z cyberprzemocą” oraz szkolenie dla nauczycieli oraz rodziców, będące jednocześnie podsumowaniem pracy z dziećmi. Wszystkie spotkania z wielką zawodową pasją poprowadził trener Robert Turski z Lublina.

Pan Robert Turski jest doświadczonym eduktorem/trenerem pracującym z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i rodzicami. Zajmuje się promowaniem pozytywnych zachowań użytkowników sieci (Internet, telefony komórkowe itp.) i edukacją dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa (zagrożeń) w sieci (kontakt z nieznajomymi, ochrona danych (wizerunku), dobór gier komputerowych do wieku, cyberprzemoc (mowa nienawiści), erotyzacja świata wirtualnego, uzależnienie od komputera i internetu, kształtowanie światopoglądu (naśladownictwo) itp.)

Pozytywne opinie uczniów, rodziców i nauczycieli po spotkaniu z panem Robertem Turskim pozwalają stwierdzić, że podjęte działanie profilaktyczne było potrzebnym i niezwykle cennym doświadczeniem dla wszystkich grup szkolnej społeczności.